ادامه سکوت روسیه در قبال پیشنهاد کاهش تولید نفت- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت، کشورش در حال ارزیابی پیشنهاد اولیه و کوچکتر کاهش تولید ارائه شده از سوی اوپک و متحدانش است و پیشنهادی مبنی بر کاهش بیشتر دریافت نکرده است.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به گروه اوپک پلاس قرار است طی روزهای 5 و 6 مارس تشکیل جلسه دهند و در مورد گام های بیشتر برای حمایت از بازار نفت که از گسترش ویروس کرونا آسیب دیده تبادل نظر نمایند.

در پاسخ اولیه برای مقابله با تاثیر ویروس کرونا، کمیته گروه اوپک پلاس پیشنهاد کرده بود که این گروه تولید خود را 600 هزار بشکه علاوه به 1.7 میلیون بشکه قبلی کاهش دهد.

نواک به خبرنگاران گفت: «ما در حال بررسی پیشنهاد مطرح شده توسط کمیته فنی مشترک هستیم.» وی افزود، روسیه پیشنهادی مبنی بر کاهش یک میلیون بشکه ای تولید دریافت نکرده است. کمیته قرار است این هفته بار دیگر تشکیل جلسه دهد.

در حالی که قیمت نفت در هفته گذشته به زیر 50 دلار در هر بشکه رسیده بود، برخی منابع گزارش دادند، عربستان و برخی دیگر از اعضای اوپک پیشنهاد کرده اند که تولید نفت نه 600 هزار بشکه بلکه به میزان یک میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

روسیه که هنوز نظر خود مبنی بر موافقت با کاهش بیشتر تولید را اعلام نکرده است. در طی 2 روز گذشته قیمت نفت به دلیل امیدواری به کاهش تولید اوپک شاهد افزایش بوده است.

نواک گفت، وی همچنان قرار است در نشست های این هفته در وین شرکت کند و در مورد گام های احتمالی بعدی از طریق ویدئو کنفرانس با شرکای دیگر تولید کننده نفت رایزنی نماید. «ما در مورد اقدامات احتمالی تصمیم گیری خواهیم کرد.» نواک حاضر به اعلام موضع روسیه در مورد پیشنهاد کاهش تولید نشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *