اصلاح ساختار فنی و اقتصادی تولید در بعضی واحدهای تولیدی- اخبار کار آفرینی و اشتغال – اخبار اقتصادی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، حاتم شاکرمی؛ معاون روابط کار درباره اصلاح ساختار فنی و اقتصادی گفت:شورای عالی کار آمادگی دارد برای افزایش رقابت پذیری محصولات تولیدی واحد های نیازمند اصلاح ساختار، این فرصت را برای آنها ایجاد کند. 

 وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری تاکید کرد: امروز باید علاوه بر قوانین و مقررات ،ساختار فنی و اقتصادی واحد‌های تولیدی دارای تکنولوژی پایین برای رشد کمی و کیفی محصولات تولیدی آنها نیز اصلاح شود. این اقدام موجب رشد و توسعه تولید و پایداری اشتغال این واحدها می شود.

معاون روابط کار، مصوبات دویست و نود و هشتمین نشست  شورای عالی کار را تشریح کرد و گفت: یکی از مصوبات، طرح اصلاح ساختار شرکت شهید قاضی تبریز مستند به تبصره 1ماده 2قانون بیمه بیکاری و  ماده 4آئین نامه اجرایی قانون بیمه بیکاری است که در مدت اصلاح ساختار، کارگران آنها تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می‌گیرند.

 دبیر شورای عالی کار گفت: هدف نهایی از اصلاح ساختار  این شرکت افزایش کیفیت تولید، ارتقاء و رقابت پذیری محصولات با بازسازی خطوط تولید، حفظ اشتغال موجود و خلق فرصت های شغلی جدید بود که با نظر و رای اعضای شورای عالی کار طرح اصلاح ساختار این شرکت به تصویب رسید.

شاکرمی تشریح کرد: از دیگر مصوبات این نشست در راستای اجرای تبصره 1ماده 118آیین دادرسی کار در خصوص تعیین روش های مطمئن احراز هویت حضوری اشخاص، به منظور عضویت در سامانه جامع روابط کار است. 

وی افزود: در خصوص این مصوبه مقرر شد معاونت روابط کار با همکاری معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال، تمهیدات لازم را برای احراز هویت اشخاص توسط کاریابی های دارای مجوز و تشکلات کارگری و کارفرمایی پس از اخذ مجوزهای لازم با رعایت قوانین و مقررات مرتبط فراهم کنند‌‌.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *