ایرانی‌ها به کفش‌های ایرانی روی آوردندعضو هیئت مدیره جامعه مدیران و متخصصین صنعت کفش ایران از افزایش تقاضای کفش ایرانی در کشور خبر داد.

محمد عرب در گفت‌وگو با ایسنا، وضعیت تولید کفش در سال جاری را بسیار خوب توصیف و اظهار کرد: با توجه به افزایش نرخ ارز مردم به خرید کفش‌های ایرانی روی آورده‌اند.

وی با بیان اینکه کشورهای همسایه عمدتا تولید کفش ندارند، آسیای میانه و روسیه را با حدود ۵۰۰ میلیون جمعیت بازار خوبی برای صادرات عنوان کرد و گفت: اگر بتوانیم وارد بازارهای آسیای میانه و روسیه  شویم، حتی ممکن است به دعوت از نیروی کار خارجی نیاز پیدا کنیم.

به گفته عضو هیئت مدیره جامعه مدیران و متخصصین صنعت کفش؛ ایران یکی از معادن مواد اولیه خام برای تولید کفش و بزرگترین تولیدکننده pvc  و po است و در این بخش صادرات هم انجام می‌شود.

عرب همچنین با بیان اینکه نوسان قیمت‌ها در حال حاضر مشکل جدی برای تولیدکنندگان ایجاد نکرده، تصریح کرد: نیاز فعلی صنعت کفش برای تبدیل شدن به یک صنعت پیشرو، اصلاح برخی قوانین است.

وی با اشاره به اینکه با اصلاح برخی قوانین صنعت کفش کشور می‌تواند به بازارهای جهانی برسد، اظهار کرد: نرخ مالیات و حق بیمه باید متناسب با وضعیت هر صنعت تعیین شود و تعیین قوانین کلی برای همه صنایع درست نیست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *