بررسی سوالات نمایندگان از وزیر اقتصاد در کمیسیون اقتصادیسخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ازطرح سوال شش نماینده از وزیر اقتصاد در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

مهدی طغیانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جلسه امروز(سه‌شنبه)کمیسیون اقتصادی با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی و معاونان وی گفت: در جریان نشست امروز ۶ سوال از وزیر امور اقتصادی و دارایی مطرح شد. سوال آقای عنابستانی‌ در مورد علت عدم اجرای قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار بود، که وزیر اقتصاد درباره این سوال توضیحاتی ارائه داد و در نهایت مقرر شد کارگروهی متشکل از اعضای کمیسیون فرآیندهای این حوزه را بررسی کنند، سپس نماینده سوال کننده درباره سوال اظهار نظر کند.

وی اضافه کرد: سوال محمد صفایی در مورد عدم اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی بود، آقای دژپسند توضیحاتی ارائه کرد و نماینده مردم گناباد قانع شد. سوال آقای نوروزی در مورد کم توجهی به مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز مطرح شد و مراعا ماند تا آقای نوروزی از گمرک بازدید به عمل آورده و پس از یک ماه درباره آن تصمیم گیری کند.

طغیانی ادامه داد: سوال احسان ارکانی از وزیر اقتصاد در مورد مدیریت ضعیف و ناکارآمدی شدید در حوزه ماموریت‌های اداره کل اقتصاد و دارایی استان خراسان رضوی نیز مطرح شد که مراعا ماند تا نواقص مذکور در مدت مشخص رفع شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: سوال علیرضا سلیمی درباره عدم پرداخت ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن در حوزه‌هایی که معدن در آن قرار داد، نیز مطرح شد و در نهایت مهلت ۱۵ روزه به وزیر داده شد تا گزارش ارائه شده توسط نماینده محلات مورد بررسی قرار گیرد.

وی همچنین گفت: سوال سید محمد میرتاج الدینی در مورد حکم ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید نیز مطرح شد که مراعا ماند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *