بسته 150 میلیارد پوندی بانک مرکزی انگلیس در ادامه کمک‌های کرونایی- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شینهوا، بانک مرکزی انگلیس به منظور حفظ رشد اقتصادی و آمار اشتغال این کشور با ادامه بحران کرونا و بیماری همه گیر کووید_19 روز پنجشنبه از تصویب 150 میلیارد پوند دیگر (حدود 196 میلیارد دلار) به عنوان محرک مالی با نرخ بهره 0.1 درصد رونمایی کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

این بانک در گزارش سه ماهه سیاست های پولی خود اعلام کرد که با تأمین اعتبار از محل صدور ذخایر بانک مرکزی، با 150 میلیارد پوند دیگر، مجموع خرید اوراق قرضه دولتی به 875 میلیارد پوند (حدود 1143 میلیارد دلار) خواهد رسید.

تزریق پول نقد توسط این بانک در حالی صورت گرفت که انگلیس از ابتدای شیوع بیماری همه گیر کرونا در این کشور و با تضعیف گسترده اقتصاد، وارد موج دوم شیوع این بیماری شده است.

اندرو بیلی، رئیس کمیته سیاست های پولی بانک مرکزی انگلیس، در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز تعطیلی های مجدد در پی موج جدید کرونا و ایجاد اختلال در مذاکرات برگزیت را “تهدیدهای دوقلو” برای رشد اقتصادی این کشور خواند.

طبق گفته این بانک، بیماری همه گیر کرونا “هزینه های کوتاه مدت را به میزان بیشتری نسبت به آنچه در گزارش ماه اوت پیش بینی شده است، تحت تأثیر قرار خواهد داد و منجر به کاهش تولید ناخالص داخلی در سه ماهه چهارم سال 2020 خواهد شد.”

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *