تاریخ ثبت‌نام آزمون رادیو آماتوری اعلام شدمعاون امور رادیویی رگولاتوری مهلت نهایی ثبت‌نام آزمون رادیو آماتوری سطح مبتدی و عمومی سال جاری را از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذرماه ۹۹ اعلام کرد.

به گزارش ایسنا،‌ نسترن محسنی با بیان اینکه به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا، ثبت‌نام آزمون به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، اعلام کرد: متقاضیان دریافت گواهینامه رادیو آماتوری در دو سطح مبتدی و عمومی می‌توانند با مراجعه به پورتال رگولاتوری به آدرس www.cra.ir در بخش خدمات الکترونیک، وارد سامانه ثبت‌نام در آزمون رادیو آماتوری مبتدی یا عمومی شده و پس از مطالعه موارد درج‌شده، اطلاعات مورد نیز را ثبت و تایید نهایی ثبت‌نام را دریافت کنند.

وی افزود: در سال جاری علاوه بر برگزاری آزمون دریافت گواهینامه سطح مبتدی، آزمون ارتقای گواهینامه سطح مبتدی (درجه سه) به سطح عمومی (درجه دو) نیز برگزار می شود. براساس ماده ۴۵ آیین‌نامه اجرایی قانون استفاده از بی‌سیم‌های اختصاصی و غیرحرفه‌ای، متقاضیان دریافت گواهینامه سطح عمومی، باید حداقل شش ماه با پروانه سطح مبتدی خود فعالیت کرده باشند.

معاون امور رادیویی رگولاتوری درباره موارد امتحانی آزمون رادیو آماتوری گفت: سوالات آزمون تئوری چهار حوزه “مقررات”، “مدارات الکترونیکی- مخابرات”، “انتشار امواج” و “رادیو آماتوری” و آزمون عملی نیز شامل مخابره مورس است و قبول‌شدگان آزمون کتبی درصورت تمایل می‌توانند بلافاصله در آزمون عملی مورس نیز شرکت کنند.

محسنی با بیان اینکه ثبت‌نام متقاضیان دریافت گواهینامه سطح مبتدی، که پیش از این ثبت‌نام کرده‌اند، نیز در سازمان محفوظ است، بیان کرد: متقاضیان دریافت گواهینامه جدید سطح مبتدی و متقاضیان سطح عمومی نیز لازم است در بازه زمانی مشخص‌شده برای ثبت‌نام خود اقدام کنند.

وی تصریح کرد: زمان قطعی و جزئیات نحوه برگزاری آزمون به‌صورت الکترونیکی و از طریق پورتال سازمان و پیامک به متقاضیان اطلاع‌رسانی می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *