عبور ایرباس از بوئینگ در تولید و تحویل هواپیما- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم


 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، در شرایطی که هواپیماسازی بوئینگ همچنان با پیامدهای بحران مکس 737 دست و پنجه نرم می کند، ایرباس، رقیب اروپایی آن قصد دارد تعداد تحویل هواپیما را به بالاترین حد در 2020 برساند و رکورد خود را بشکند.

 مشتری های ایرباس در 2019 ، 863 هواپیما دریافت کردند که یک رکورد برای این شرکت بود. در حالیکه تعداد تحویل سالانه این هواپیما 8 درصد افزایش داشته، هدف آن برای 2020 از این هم بلند پروازانه تر است. این هواپیماسازی قصد دارد حدود 880 هواپیما در سال جاری میلادی تحویل دهد.

 ولی سفارش بزرگ 81.2 میلیارد یورویی (88.3 میلیارد دلار)، افزایش فروش و رکورد تحویل هواپیما هنوز نتوانسته به این شرکت برای حفظ سود سالیانه اش کمک کند.

 گزارش مالی سالیانه نشان می دهد ایرباس در سال گذشته میلادی 1.36 میلیارد یورو (1.48 میلیارد دلار) درآمد کمتری داشته است در حالی که سود خالص آن در 2018 بیش از 3 میلیارد یورو (3.3 میلیارد دلار) بود. ایرباس در اوایل سال جاری میلادی تحت بررسی های طولانی مدت فساد قرار گرفت و مجبور شد 3.6 میلیارد یورو (4 میلیارد دلار) جریمه بپردازد.

 این خبر بلافاصله پس از آن اعلام شد که بوئینگ اعلام کرد در ژانویه هیچ سفارشی ثبت نکرده و فقط 13 هواپیما در این ماه تحویل داده است. این غول هواپیماسازی آمریکا قبلاً اعلام کرده بود 636 میلیون دلار در 2019 از دست داده است که اولین ضرر سالیانه آن طی شش دهه گذشته بوده است.

این نتایج ناامید کننده سالانه پس از یک سال سخت برای بوئینگ بدست آمد. هواپیماهای مکس 737 که زمانی پرفروش‌ترین هواپیماهای بوئینگ بودند، پس از دو سقوط مرگبار طی 5 ماه و کشته شدن 346 نفر، در سراسر جهان زمین‌گیر شده اند.

 انتهای پیام/28

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *