قیمت جهانی طلا امروز 99/02/13- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که پس از تهدید ترامپ به وضع تعرفه های جدید علیه کالاهای چینی اشتها برای ریسک پذیری بار دیگر کاهش یافته است قیمت طلا روز جمعه حدود یک درصد رشد داشت، اما همچنان در مسیر ثبت بدترین عملکرد هفتگی از اواسط ماه مارس باقی ماند.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.83 درصد رشد به 1700 دلار و 42 سنت رسید. قیمت طلا برای تحویل در ماه ژوئن در بازار آمریکا هم با 0.40 درصد رشد به 1700 دلار و 90 سنت رسید.

فیل استریبل تحلیلگر بازار طلا در موسسه بلو لاین فیوچرز در شیکاگو گفت: «شاهد تضعیف نسبی بازارهای بورس آمریکا هستیم… به نظر می رسد که ترامپ از احتمال آغاز مجدد جنگ تجاری سخن می گوید.»

وی افزود:‌ «این بدان معناست که بسیاری از سرمایه گذاران سرمایه گذاری های خود در بازارهای مختلف را که ممکن است از این موضوع تاثیر بپذیرد نقد می کنند و مجددا به سمت بازارهای کم ریسک و به ویژه بازار طلا حرکت می کنند.»

ترامپ روز پنجشنبه گفت توافق تجاری آمریکا با چین اکنون نسبت به ویروس کرونا از درجه دوم اهمیت برخوردار است. وی تهدید کرد که با هدف تلافی آنچه کوتاهی چین در جلوگیری از انتشار ویروس می خواند تعرفه های جدیدی را علیه کالاهای چینی وضع کند.

به دنبال هشدار ترامپ ارزش سهام در بازارهای آمریکا شاهد کاهش بود و آمازون و اپل در مورد زیان های اقتصادی بیشتر در آینده هشدار دادند.

طلا که در میانه بحران های اقتصادی و سیاسی محلی امن برای سرمایه گذاری محسوب می شود این هفته را با کاهش بیش از یک درصدی به پایان برد. کاهش محدودیت های قرنطینه ای در برخی کشورها و جبران بخشی از زیان های سرمایه گذاران دلیل افت هفتگی قیمت طلا بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *