قیمت جهانی طلا امروز 99/06/06| قیمت طلا کاهش یافت- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، به دنبال افزایش قابل توجه قیمت طلا در جلسه قبل و در حالی که در آستانه سخنان مهم رئیس فدرال رزرو آمریکا سرمایه گذاران اقدام به برداشت سود کرده اند، قیمت طلا روز پنجشنبه شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.64 درصد کاهش به 1941 دلار و 90 سنت رسید. روز چهارشنبه و به دنبال امیدواری ها نسبت به اقدامات محرک مالی بیشتر قیمت طلا 1.3 درصد افزایش داشت. قیمت طلا در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر نی با 0.15 درصد کاهش به 1949 دلار و 50 سنت رسید.

جفری هالی تحلیلگر ارشد بازار در موسسه اوآندا گفت: «پس از افزایش 26 دلاری جلسه قبل، برداشت سود مقطعی از سوی سرمایه گذاران موجب شده تا قیمت طلا در معاملات آسیایی شاهد کاهش باشد.»

وی افزود: «اونس 1935 دلاری می تواند خریداران مشتاقی را به خود جلب کند. به طور کلی انتظار داریم قیمت طلا در آستانه سخنان رئیس فدرال رزرو بین 1935 تا 1970 دلار در نوسان باشد.»

جرومی پاول رئیس بانک مرکزی آمریکا قرار است اواخر امروز در کنفرانس سالانه روسای بانک های مرکزی سخنرانی کند و سرمایه گذاران به دنبال سرنخ هایی در مورد استراتژی بانک مرکزی آمریکا در قبال تورم و سیاست پولی در سخنان وی هستند.

فدرال رزرو طی ماه های اخیر به منظور احیای اقتصاد بحران زده آمریکا اقدام نرخ بهره را تا نزدیکی صفر پایین آورده و اقدامات محرک مالی بی سابقه ای را به اجرا گذاشته است. این سیاست ها سبب شده تا قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون 28 درصد رشد کند.

تحلیلگران موسسه فیلیپ فیوچرز نیز در یادداشتی نوشتند: «اروپایی ها با اتخاذ اقدامات محرک مالی جدید به رشد قیمت طلا کمک کرده اند. اکنون همه نگاه ها به سمت فدرال رزرو است و بازارها مشتاق اعلام اقدامات محرک مالی بیشتری هستند.»

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *