ناوگان حفاری دریایی پتروایران توسعه می‌یابد- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم


به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا ثقفی، مدیرعامل شرکت DCI، تصریح کرد: این شرکت برای ایجاد بستر مناسب برای توسعه فعالیت‌های حفاری، علاوه بر اجرای عملیات حفاری مرتبط با پروژه‌های توسعه‌ای پتروایران، خدمات و عملیات را به شکل گسترده‌ای در اختیار کارفرمایان و فعالان صنعت نفت قرار داده است.

وی افزود: بر اساس سیاست های کلی وزارت نفت در حوزه توسعه میادین، لزوم حضور در بازار رقابتی و حفظ سهم بازار، سرمایه گذاری در بخش دریا و توسعه ناوگان حفاری دریایی در خلیج فارس از اهمیت خاصی برخوردار است و این مهم نیازمند برنامه ریزی مناسب و همگام با وضعیت بازار و توسعه و ارتقای ناوگان حفاری است.

مدیرعامل شرکت DCI با بیان اینکه تأخیر در تصمیم گیری و عدم توجه به ارتقای و توسعه‌ی ناوگان حفاری، ضرر بسیار سنگین اقتصادی را در بر خواهد داشت، افزود: با برنامه ریزی به موقع می توان از هدر رفتن ارز و سرمایه های ملی به ویژه در میادین مشترک جلوگیری به عمل آورد.

به گفته ثقفی، شرکت های حفاری جدید باید مجهز به به‌روزترین تکنولوژی بوده تا بتواند به بهترین نحو پروژه های در دست اجرای شرکت DCI را با موفقیت هر چه تمام تر به اتمام برساند.

مدیرعامل شرکت دیریلینگ اینترناشنال لیمیتد (DCI) گفت: با توجه به نقش مهم عملیات حفاری در پیشبرد پروژه‌های توسعه میدان های نفتی و گازی و با توجه به اینکه شرکت DCIمجری  یکی از نخستین پروژه های EPDF در کشور است، شرکت DCI به توسعه ظرفیت‌های خود در این زمینه توجه جدی دارد.

وی اضافه کرد: در این راستا شرکت DCI با در اختیار داشتن نیروی ماهر، متخصص و دانش‌آموخته شایسته ایرانی در ادامه توسعه فعالیت های خود به دنبال در اختیار گرفتن دستگاه حفاری جدید خارجی یا داخلی برای پیشبرد اهداف خود است تا بتواند به تعهدات خود جامع عمل بپوشاند.

ثقفی با اشاره به اینکه این شرکت به یک دستگاه حفاری دریایی 350 فوتی با قابلیت اسکید 70 فوت نیاز دارد، گفت: شرکت DCI می تواند راهبری این دستگاه جدید را برعهده گیرد.

وی ادامه داد: هم اکنون دکل حفاری DCI-2 در کنار سکوی بهره برداری نصر 6 میدان نفتی سیوند مستقر و در حال حفاری است و همچنین عملیات حفاری و تکمیل 4 حلقه چاه سکوهای بهره برداری میدان اسفند را در دستور کار خود دارد.

مدیرعامل شرکت دیریلینگ اینترناشنال لیمیتد (DCI) در پایان یادآور شد: هم اکنون این شرکت علاوه بر انجام پروژه توسعه میدان سیری، بخشی از نیازهای شرکت نفت و گاز پارس را در قالب خدمات یکپارچه حفاری با ارائه بالغ بر 10 سرویس حفاری مرتفع نموده و آمادگی اخذ پروژه های جدید را دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *