وزیر دارایی انگلیس: ایده گذرنامه واکسن، اقتصاد را تقویت می‌کند- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، ریشی سوناک، وزیر دارایی انگلیس تأکید کرد که ایده اعطای گواهینامه تأیید واکسیناسیون به مردم ممکن است به اقتصاد این کشور کمک کند تا از یک رکود بی سابقه به دلیل شیوع ویروس کرونا رهایی یابد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

سوناک گفت: گذرنامه های واکسن به طور بالقوه به مردم این امکان را می دهد تا از مکان های گردشگری بازدید کنند یا در رویدادهای مختلف شرکت کنند، بنابراین به اقتصاد کمک می کند تا پس از یک سری تعطیلی های گسترده و محدودیت ها برای مهار همه گیری که آن را به شدیدترین رکود در 300 سال گذشته برده است، به مسیر اصلی خود بازگردد.

سوناک روز یکشنبه در مصاحبه ای با بی بی سی گفت: بدیهی است که این یک سوال پیچیده اما به طور بالقوه بسیار مهم برای کمک به بازگشایی مناطق مختلف کشورمان و برگزاری رویدادهای جمعی است.

هفته گذشته، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که دولت این کشور در مورد مسائل علمی، فلسفی و اخلاقی گذرنامه واکسن برای افراد مصون شده بحث خواهد کرد و تأکید کرد که این اقدام ممکن است به بازگشایی اماکن تفریحی و گردشگری کمک کند.

برنامه واکسیناسیون انبوه انگلیس در تاریخ 8 دسامبر آغاز شد. گزارش شده است که بیش از 19 میلیون نفر از 27 فوریه حداقل یک دوز واکسن ویروس کرونا دریافت کرده اند.

مقامات انگلیس انتظار دارند که کمپین ایمن سازی در کاهش سومین تعطیلی قفل سراسری و محافظت از آسیب پذیرترین افراد تا بهار امسال کمک کند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *