پاکستان برای افزایش تجارت با ایران بازارهای مرزی را توسعه می دهد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، رسانه های پاکستان به نقل از مشاور بازرگانی نخست وزیر این کشور اعلام کردند که دولت در حال ایجاد سه بازار در مناطق هم مرز با ایران برای بهبود تجارت دوجانبه و ایجاد فرصت های اقتصادی برای مردم است.

رازک داوود، مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی و سرمایه گذاری روز سه شنبه گفت که سه بازارچه مرزی در گبد، موند و چدگی در بلوچستان در نزدیکی مرز با ایران در حال ایجاد است.

داوود در صفحه توئیتر خود گفت که یادداشت تفاهم برای ایجاد بازارهای مرزی در امتداد مرز بین پاکستان و ایران در ماه آوریل امضا شد.

این توافق نامه در سفر محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان به ایران امضا شد. بر اساس این توافق نامه، پاکستان و ایران قرار است بازارچه های مرزی ایجاد کنند.

در مرحله اول، سه بازار در نقاط مرزی مناطق کوهک – چدگی ، ریمدان – گبد و پیشین – مند افتتاح می شود. در مرحله دوم، بازارهای مرزی در سه نقطه مرزی دیگر راه اندازی می شود.

داوود گفت: این بازارچه ها نه تنها تجارت دوجانبه را تقویت می کنند بلکه فرصت های اقتصادی و تأمین هزینه های زندگی افراد ساکن در مناطق مرزی را نیز فراهم می کنند.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر، تجارت دوجانبه بین پاکستان و ایران با وجود پتانسیل بسیار زیاد، بسیار ناچیز است.

ارزش تجارت دوجانبه بین این دو کشور اکنون 359 میلیون دلار است که شامل صادرات 36 میلیون دلاری به ایران در برابر واردات 323 میلیون دلاری است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *