کردستان برای رفع محرومیت نیازمند تبعیض مثبت استایسنا/کردستان نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعتبارات قطره چکانی جوابگوی مشکلات جاده های نا مناسب کردستان نیست، گفت: کردستان برای رفع مشکلات و محرومیت نیازمند تبعیض مثبت و دید ویژه مسئولان است.

 سیدمهدی فرشادان، شامگاه سه شنبه(۲۱ آبان) در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کردستان که با حضور رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور برگزار شد، با اشاره به خبر مسرت‌بخش تخصیص ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای راه‌آهن سنندج به همدان اظهار کرد: سال گذشته اعتبار راه‌آهن ۶۰ میلیارد تومان بود که ۴۸ میلیارد تومان به آن تخصیص یافت.

وی افزود: امسال در ردیف بودجه کشور۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای راه‌آهن سنندج به همدان تعیین‌شده که ۳۲۰ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافت.

فرشادان با اعلام اینکه از ۱۵۰ کیلومتر راه‌آهن تهران به سنندج نزدیک به ۹۱.۵ کیلومتر آن در سنندج واقع‌شده که نیازمند ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار است، بیان کرد: قسمت اعظم اعتبار تخصیصی بابت بدهی پیمانکاران و حق کارگران پرداخت‌شده است.

وی با اشاره به اینکه شنیدن صدای سوت قطار در سنندج از خواسته‌های برحق مردم کردستان است، تأکید کرد: در این راستا درخواست داریم که در بودجه  سال آینده  ۴۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه تخصیص یابد که امیدواریم این اعتبار برای پروژه راه‌آهن تأمین شود.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی جاده‌های کردستان را قتل گاه انسانی دانست و گفت: سالانه ۳۶۵ نفر در جاده‌های کردستان جان خود را از دست می‌دهند.

وی طول پروژه کریدور شمال به جنوب را هزار و ۴۰۰ کیلومتر ذکر و بیان کرد: ۳۲۰ کیلومتر این پروژه در استان کردستان واقع‌شده است که امیدواریم با تخصیص بودجه لازم این پروژه به اتمام برسد.

فرشادان بابیان اینکه اعتبارات قطره‌چکانی جوابگوی مشکلات جاده های نامناسب کردستان نیست، افزود: کردستان برای رفع مشکلات و محرومیت نیازمند تبعیض مثبت و دید ویژه مسئولان است.

وی در پایان یادآور شد: در بودجه ۹۸ تکمیل ساختمان سد سیازاخ را مشخص کردیم که تا پایان این پروژه ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است در صورت اتمام این پروژه، آب شرب ۱۸۰ هزار نفر و ۱۷ هزار هکتار اراضی کشاورزی تأمین می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *