آخرین وضعیت تولید پالایشگاه هشتم پارس جنوبیمدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی آخرین وضعیت تولید این پالایشگاه را تشریح کرد و گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته توانستیم ۱۰۰ درصد تعهدات خود را در بخش تولید پیش ببریم.

هادی چابوک در گفت و گو با ایسنا،  با اشاره به رشد تولید اتان در فازهای ۲۰ و ۲۱ گفت: در ۷ ماهه سال جاری در این پالایشگاه نزدیک به ۴۹۱ هزار تن اتان تولید و برای مصارف پتروشیمی‌ها ارسال شده است.

وی ادامه داد:  در راستای افزایش پایداری توربواکپسندرهای ردیف‌های گازی فرآیند بازدید و تعمیرات پیشگیرانه دستگاه‌های فوق به شرکت‌های داخلی برون‌سپاری شده که در تولید پایدار محصول استراتژیک اتان بسیار مؤثر بود.

به مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی تست حذف بیشتر ترکیب CO۲ از گاز ورودی جهت افزایش بازیافت اتان فازهای ۲۰ و ۲۱ نیز با موفقیت صورت گرفته است.

چابوک با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در راستای پایداری تولید پالایشگاه هشتم پیگیری تسریع روند راه‌اندازی واحدهای بازیافت گوگرد فاز ۲۱ با مجری طرح است، اظهار کرد: میزان گوگرد تولیدی فازهای ۲۰ و ۲۱ در این مدت برابر حدود ۶۰ هزار تن بوده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *