افزایش 20 درصدی عملیات جوجه ریزی در مرغداری ها- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا طلایی افزود: متاسفانه واردات نهاده های دامی بواسطه مشکلات ارزی در شش ماهه نخست سال جاری باکاهش رو به رو شد اما واحدهای تولیدی با وجود کسری نهاده برای توزیع به تولید خود ادامه دادند که جای تقدیر دارد.

وی اظهارداشت: ارزی خوبی که در شهریورماه سال جاری به شرکت های دولتی و مجموعه واردکنندگان اختصاص یافت اکنون شرایط تامین نهاده نسبت به گذشته بسیار بهتر شده است.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: تامین 100 نهاده های مورد نیاز طیور گوشتی و تخمگذار در آبان و آذر ماه سال جاری خود شاهدی صادق بر این مدعاست.

وی افزود: خوشبختانه با تامین نهاده ها عملیات جوجه ریزی نسبت به ماه گذشته در واحدهای مرغداری 20 درصد افزایش پیدا کرده است.

طلایی در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به اینکه طبق آخرین گزارشات قیمت مرغ در بازار آزاد نزدیک به نرخ مصوب است، اظهارداشت: مرغ گرم همچنان به قیمت مصوب 20 هزار و 400 تومان در میادین میوه و تره بار، فروشگاه های زنجیره ای، واحدهای صنفی سطح شهر و غیره در حال توزیع است.

وی به رادیو اقتصاد گفت: پیش بینی می شود تا آخر هفته همه فروشگاه های سطح کشور مرغ را به قیمت مصوب عرضه کنند.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: خوشبختانه در بحث تولید مرغ هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد و در ضمن تولید کنندگان مرغ را به قیمت مصوب عرضه می کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *