بیت کوین باز هم رکورد زد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم


 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، ارزش بیت کوین بیش از 5 درصد در روز جمعه افزایش یافت و به رکورد جدید 41530 دلار رسید.

 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

محبوب ترین ارز دیجیتال دنیا قبل از این رکورد شکنی، تا 36618.36 دلار در صرافی بیت استمپ پایین آمده بود. اتریوم، رقیب بیت کوین هم پس از یک کاهش 10 درصدی، بیش از 3 درصد افزایش ارزش داشت.

ارزش بیت کوین از پایین‌ترین رقم آن در ماه مارس، حدود 1000 درصد افزایش یافته است. بیت کوین در دوم ژانویه برای اولین بار به 30 هزار دلار رسید و قبل از آن در شانزدهم دسامبر مرز 20 هزار دلار را شکسته بود.

برخی شرکت کنندگان بازار در مورد کاهش ارزش بیت کوین پس از رسیدن به 40 هزار دلار هشدار داده بودند ولی این ارز مجازی باز هم رکورد زد.

افزایش تقاضا از طرف سرمایه‌گذاران سازمانی، شرکتی و خصوصی باعث افزایش ارزش آن شده است.

استراتژیست‌های جی پی مورگان در پنجم ژانویه نوشتند این ارز مجازی به عنوان رقیبی برای طلا ظهور کرده و اگر به عنوان سرمایه‌ای ایمن در نظر گرفته شود، می‌تواند تا 146 هزار دلار بالا رود. علاقه به بزرگترین ارز مجازی دنیا در سال گذشته افزایش یافت یعنی زمانی که سرمایه‌گذاران آن را به عنوان سرمایه‌ای ایمن در برابر تورم و جایگزینی برای دلار در نظر گرفتند.

 استراتژی‍ست‌های سرمایه‌گذاری بانک آمریکا اعلام کردند تورم شدید در بازارها به افزایش ارزش بیت کوین طی دو ماه گذشته کمک کرده است.

 انتهای پیام/127

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *