توسعه شهر فرودگاهی امام خمینی و ایجاد اشتغال در مناطق ویژه اقتصادی


توسعه شهر فرودگاهی امام خمینی و ایجاد اشتغال در مناطق ویژه اقتصادی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران بر لزوم توسعه شهر فرودگاهی امام خمینی و ایجاد اشتغال در مناطق تجاری و صنعتی ویژه اقتصادی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، حشمت الله عسگری در جلسه کارگروه جهش تولید و رفع موانع سرمایه گذاری استان تهران اظهارکرد: تسریع در جذب سرمایه گذار جهت توسعه شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) و ایجاد اشتغال در مناطق آزاد تجاری و صنعتی ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) مورد بررسی قرار گرفت. هر چند این اقدام دارای ابعادی با تراز ملی است، اما زیرساخت های آن از استان تهران تامین می شود، از اینرو بایستی ستاد راهبری در استان تهران ایجاد شود تا این پروژه با هماهنگی و پیگیری موثر به سرانجام برسد.
 
وی افزود: دستگاه های اجرایی استان باید پای کار باشند، خوشبختانه در استان تهران مشکلی برای سرمایه گذاری نداریم، البته باید طرح از نظر فنی با حضور مشاور جانمایی شود.استقرار صنایع پاک و فن آور در این مجموعه مهم است؛ از اینرو واحدهایی که مستقر می شوند باید دانش بنیان باشند و این مجموعه از لحاظ موضوعات محیط زیستی همکاری لازم را با مسئولان استان داشته باشد.
 
وی تاکید کرد: موضوع پایانه های صادراتی باید مورد توجه قرار گیرد و کسانی که متقاضی هستند در این حوزه فعال شوند، همچنین بایستی همه تلاش کنیم تا این مجموعه مهم با ابعاد ملی و استانی و اهداف بلندمدت به سرانجام مطلوب برسد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *