خودروسازان چینی استرالیا را فتح می‌کنند!؟آمارها حاکیست که خودروسازان چینی در استرالیا فروش رو به رشد و موفقیت‌آمیزی را برای خود به ثبت رسانده‌اند.

به گزارش ایسنا، از آنجایی که بازار استرالیا یکی از بازارهای مهم در جهان به شمار می‌رود، به نظر می‌رسد که شرکت‌های بزرگ خودروسازی در چین همچون Great Wall ،MG ،Haval و LDV همگی تمرکز خود را بر روی توسعه و گسترش سهم خود در بازار این کشور گذاشته‌اند تا بتوانند سهم خود را از بازار فروش خودروی استرالیا افزایش دهند و بدین ترتیب به رشد سودآوری و درآمدزایی خود کمک کرده و گوی رقابت را از سایر رقبای قدرتمند خود بربایند.  

آمار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت Queensland Times نشان می‌دهد بر خلاف آنکه فروش کلی خودرو در بازارهای جهانی با کاهش قابل توجهی روبرو بوده است، خودروسازان چینی توانسته‌اند در بازار استرالیا اندکی بیشتر از سایر کشورهای جهان به موفقیت در فروش و عرضه محصولات خود دست یابند.

به عنوان مثال، شرکت خودروسازی گریت‌وال با عرضه خودروهای مدل‌های مختلف در بازار استرالیا، توانست ۱۲۰ دستگاه در ماه بفروشد و یک رشد ۱۱۸.۲ درصدی را برای خود به ثبت برساند. فروش کلی این مدل در این کشور از ابتدای سال تاکنون ۷۸۸ دستگاه بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۱۰۱.۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

هاوال نیز که تنها خودروهای شاسی‌بلند تولید می‌کند، با فروش ۷۶ دستگاه در ژوئیه، ۱۶۲ درصد رشد کرد و ۳۶۰ درصد رشد نیز از عرضه مدل H۲ و H۶ نیز  برای خود به ثبت رساند که در مجموع وضعیت مناسب و قابل قبولی را برای خود به ارمغان آورده است.

شرکت ام‌جی نیز که در واقع یک شرکت چینی – انگلیسی است، در ژوئیه ۲۰۱۹ توانست رشد فروش خود را به ۱۴۹.۸ درصد برساند این در حالیست که میزان فروش آن در شش ماهه نخست سال جاری میلادی ۲۵۳ درصد رشد داشته است. از مهم‌ترین و موفق‌ترین محصولات توسعه داده شده توسط ام‌جی می‌توان به کراس‌اور ZS و هاچ‌بک ام جی۳ اشاره کرد.

در جای دیگر این گزارش آمده است که صادرات خودروهای چینی به بازار استرالیا در نیمه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۸۱ درصد بیشتر اعلام و گزارش شده است. به عبارتی دیگر، فروش خودروهای ساخته شده توسط شرکتهای چینی در استرالیا تنها در ماه گذشته به یک هزار و ۵۵۲ دستگاه نیز رسیده و رشد ۷۲.۴ درصدی را برای خود ثبت کرده است. 

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *