درخواست ممنوعیت واردات پارچه چادر مشکی بررسی می‌شود- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم


مهرداد جمال ارونقی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه پیشنهادات مربوط به تغییر حقوق ورودی کالاها بر اساس ماده 1 آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات در کمیته دائمی مقررات صادرات و واردات تعیین می‌شود، گفت: در صورت لزوم،پیش نویس مصوبات هیئت دولت در همین خصوص نیز در کمیته مورد اشاره آماده می‌شود.

وی در خصوص ترکیب اعضای این کمیته گفت: وزارت صنعت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت اقتصاد(گمرک)، بانک مرکزی به همراه اتاق بازرگانی از اعضاى فعال این کمیته هستند.

معاون فنی گمرک ایران گفت: از طرف دیگر کلیه وزارت خانه‌های تولیدی موظف اند پیشنهادات خود در خصوص شرایط صدور و واردات کالای مشابه تولید داخل با توجه به نیاز داخلی و مقتضیات کشور برای سال بعد تا 15 بهمن ماه به وزارت صمت اعلام کنند. همچنین برای موارد خاص، در این کمیته جلسه فوق العاده تشکیل و حسب مورد تصمیم لازم اتخاذ خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول در گمرک، پیشنهاد مطرح شده از سوی شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده نیز از طریق دفاتر تخصصی مربوطه در وزارت صنعت و معدن جهت طرح در کمیته ماده یک آیین نامه مورد اشاره قابل پیگیری خواهد بود.

ارونقی ادامه داد، با توجه به وظایف حاکمیتی گمرک، این سازمان در کمیته مقررات صادرات و واردات حضور فعال داشته و با استماع موارد مربوط به نماینده صنف موضوع را بررسی و اقدامات لازم در این خصوص انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد، در حال حاضر مکاتبه شورای فرهنگی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی با وزیر اقتصاد به گمرک ایران ارجاع شده است و موضوع در وزارت صنعت جهت طرح در کمیته دائمی مقررات صادرات و واردات پیگیری می‌شود.  

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *